Terra Canis to prawdziwie nowa jakość w segmencie mokrej karmy dla psów. Podczas gdy od dekad stosuje się w produkcji karm materiały „ Kategorii 3” czyli odpadki i produkty uboczne przemysłu spożywczego, Terra Canis używa składników w 100% atestowanych jako produkty spożywcze o jakości „human-grade”. Oznacza to, że każdy z tych składników dopuszczony jest do spożycia także dla ludzi.

Ta ogromna różnica jest ewidentnie widoczna w finalnym produkcie.  Karma wygląda apetycznie i pachnie wybornie.  Ponadto koncentrujemy się na wytworzeniu karmy jak najbliższej naturalnej psiej diecie, która składa się z mięsa, owoców i warzyw. Unikamy więc użycia zbóż i skrobi.

Naszą karmę produkujemy w Monachium, w zakładzie prowadzonym od ponad 3 pokoleń i wielokrotnie nagradzanym za swoją jakość w produkcji żywności dla ludzi. Nasz zakład podlega najsurowszym niemieckim kryteriom dotyczącym produkcji żywności dla ludzi. Ponadto każda nasza partia badana jest przez niezależne niemieckie laboratorium pod kątem zgodności deklaracji i jakości produktu.

Należy zdecydowanie odróżnić surowce o certyfikowanej jakości żywności dla ludzi od  tzw. materiału K3 (odpady z rzeźni, nie nadające się do spożycia podroby, słabej jakości mięso itd.). Do materiału K3 zaliczymy też surowce, które ze względu np.: na brak świeżości , higieny lub nadmiernej ilości bakterii, nie mogą być zaliczone dłużej do surowców w przemyśle spożywczym dla ludzi. Za to mogą zostać wykorzystane w utylizacji odpadów, do jakiego zalicza się przemysł paszowy dla zwierząt. Bardziej szczegółowe wyjaśnienia tych zagadnień znajdziecie w naszym wpisie Jakość żywności dla ludzi vs UPPZ kategorii K3„.

Jakość tych materiałów w żadnym razie nie ma nic wspólnego z jakością i wartością odżywczą, jaką gwarantuje  wilkom natura. W związku z tym, zdecydowaliśmy się w Terra Canis na inny sposób i  produkujemy pożywienie dla naszych czworonożnych przyjaciół  w 100% ze składników tylko  o atestowanej  jakości w produkcji  żywności dla ludzi. 
Ale Jakość ma swoją cenę: surowce o jakości  spożywczej kosztują wiele razy więcej niż materiał K3. Ponieważ większość producentów wytwarza karmy z materiałów kategorii K3, mogą korzystać ze znacznie tańszych surowców niż Terra Canis.

Za to kupując Terra Canis dostajesz produkt o bezkompromisowej jakości ze 100% składników human-grade ( jakość żywności dla ludzi) w każdym naszym menu – jak najdalej  od Ubocznych Produktów Pochodzenia Zwierzęcego (UPPZ) kategorii K3, gorszej jakości podrobów, ton zboża, chemikaliów i tworzyw sztucznych.

Pin It on Pinterest